Kuratorium Oświaty o przedszkolu:

 

„(…) W placówce panuje przyjazna atmosfera, która sprzyja otwartości dzieci i ich aktywności. Nauczyciele rozwijają kompetencje społeczne dzieci, uczą współdziałania, empatii, życia w środowisku wielokulturowym. Praca przedszkola, w dużym stopniu, ukierunkowana jest na współpracę z rodzicami, którzy chętnie uczestniczą w realizacji jego różnorodnych zadań, a także współdecydują w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw przedszkola. (…) Przedszkole realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój dzieci.(…) powszechnie podejmowane są działania angażujące wszystkie dzieci, a stosowane przez nauczycieli metody i formy pracy oraz bogata oferta zajęć zachęcają je do różnorodnych aktywności. Nauczyciele wdrażają dzieci do samodzielności, wykazują się otwartością na ich inicjatywy(…) zarządzanie przedszkolem służy jego rozwojowi.  Raport z ewaluacji problemowej Kuratorium Oświaty w Warszawie  zrealizowanej w dn 11.04-26.04 2016

 

Rodzice o przedszkolu

 

Przedszkole Motylek 2 jest dla moich dzieci drugim domem. Domową i ciepłą atmosferę tworzą wspaniałe Ciocie i małe kameralne grupy rówieśnicze. W przedszkolu nie ma miejsce na nudę dzięki bogatej ofercie zajęć dydaktycznych oraz zajęć dodatkowych. Szkoda, że dzieci tak szybko rosną i kiedyś muszą pójść do szkoły…
Mama Olka i Emilki

Podejmując decyzję o wysłaniu dwuletniej córki do przedszkola zastanawialiśmy się z żoną, czy warto i czy będzie to korzystne dla rozwoju naszego dziecka. Po trzech latach mogę z całą pewnością powiedzieć, że córka rozwija się w Przedszkolu Motylek znakomicie. Nawiązuje przyjaźnie, a pod czujnym okiem opiekunek uczy się samodzielnego radzenia z sytuacjami konfliktowymi. Przedszkole organizuje mnóstwo zajęć pozwalającym rodzicom na odkrywanie talentów swoich dzieci, czego kulminacją są wspólne występy dzieci i opiekunek. A po przedszkolu, w domu, córka uczy nas nowych zabaw, angielskich piosenek oraz hiszpańskich zwrotów. Krótko mówiąc: córka uwielbia swoje przedszkole, a my jesteśmy bardzo zadowoleniu z decyzji o wysłaniu jej do Przedszkola Motylek.
Tata motylkowego przedszkolaka

Przedszkole „Motylek 2” w pełni spełnia moje oczekiwania realizując zarówno program nauczania, jak również zapewniając dzieciom różnorodne zajęcia dodatkowe. Ogromnym plusem są codzienne lekcje języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego, prowadzone przez native speakera. Panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, dzięki czemu moje dziecko chętnie chodzi do przedszkola, a kontakt na linii przedszkole – rodzic jest stały. Jednak największą zaletą jest emocjonalna więź, jaką moje dziecko ma ze swoją wychowawczynią p. Magdą, dzięki czemu wiem, że zawsze może na nią liczyć i w gorszych chwilach dostaje od niej wsparcie. Ma poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.
Pozdrawiam Ola

Przedszkole Motylek 2 jest ulubionym miejscem zabaw I nauki mojego sześcioletniego synka. Tutaj ma on szanse rozwinąć swoje talenty plastyczne, ruchowe I językowe. Bogata oferta zajęć dodatkowych pozwala na ukierunkowanie jego zainteresowań, jednoczenie jestem spokojna ze syn będzie odpowiednio przygotowany żeby stawić czoło pierwszej klasie w przyszłym roku szkolnym.
Mama Adasia

Zdecydowanie polecam przedszkole Motylek2. Chodziła tu cztery lata moja młodsza córka a obecnie 3 rok młodsza. Naprawdę fajne, wesołe , niezgorzkniałe „ciocie”. Ciągle jakieś atrakcje dla dzieci, teatrzyki, kucyki, wycieczki. Widać, że ktoś dookoła tego chodzi i za co się płaci. Ale przede wszystkim to poczucie spokoju, że zostawiło się dziecko w dobrych rękach, jakie mam co rano dla mnie bezcenne.
mama Laury i Alessi

Serdecznie zapraszamy dzieci od 1,8 roku na zajęcia adaptacyjne
w każdy czwartek  w godz.  10.30-12.00!